16.10.2014р.

Духовна підтримка Кіровоградської ДСНС

16 жовтня у Кіровограді відбулось командно-штабне тренування, метою якого було відпрацювання дій органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області, щодо організації управління заходами цивільного захисту населення і територій, від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.
Навчання дають змогу відпрацювати взаємодію між всіма задіяними в реагуванні на надзвичайні ситуації службами. На навчаннях були присутні: голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко, начальник Управління ДСНС в області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, начальник УСБУ Кіровоградщини полковник Сергій Шульга та начальник УМВС в області полковник міліції Анатолій Вітюк. У цих заходах також прийняв участь співробітник відділу по взаємодії зі збройними силами та іншими військовими формуваннями України Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Костянтин Шпудейко. У польовій церкві, яка була розташована на території пересувного командного пункту, було відправлено молебень перед початком всякої доброї справи. Священик благословив Губернатора, керівників силових структур області та побажав Божої допомоги у дуже важливій справі яку вони починають тому що вона направлена на допомогу громадянам у складних ситуаціях та навіть рятування людського життя.
А вже наступного дня, на світанку, керівник військового відділу протоієрей Евгеній Назаренко благословив особовий склад Управління ДСНС Кіровоградщини у кількості 13 чоловік, які відбули для виконання завдань з очищення звільнених територій від вибухонебезпечних предметів, а також виконання інженерно-технічного облаштування оборонних рубежів, аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт на об’єктах і системах життєзабезпечення населених пунктів Луганської та Донецької областей. Вже традиційно бійців проводжали урочисто, біля каплиці Пресвятої Богородиці о. Євгеній окропив від’їжджаючих святою водою, та разом з ними здійснив молитву заступниці рятувальників – Божій Матері, у якій просив не лише за військових, що їдуть виконувати свій обов’язок, ризикуючи власним життям, а й за їх матерів та дружин, за мир і спокій у державі, за припинення кровопролиття, та розквіт України.

Протоієрей Костянтин Шпудейко