11.09.2015р.

Усікновення глави Іоанна Хрестителя. Поминання православних воїнів

11 вересня Православна церква відзначає пам’ять усікновення глави Іоанна Хрестителя. В цей день у Благовіщенському храмі була відслужена Божественна літургія і молебень, де священство і віряни молилися до Господа Бога та його Предтечі і Хрестителя Іоанна за мир в нашій державі, за наших воїнів, котрі знаходяться в зоні бойових дій та за наше місто, назване на честь матері Іоанна Хрестителя – святої праведної Єлисавети. Також настоятель храму протоієрей Євгеній Назаренко поздоровив зі святом небесного покровителя ієрея Іоанна Верескуна та старосту храму Миколу Короленка з днем народження. Після була відслужена панахида, в якій за традицією нашої Православної церкви поминаються воїни, вбиті на полі брані. Ця традиція започаткована з 1769 року, і саме тоді фортеця святої праведної Єлисавети (яка згодом перетворилась в наше місто) зіграла значну роль в обороні та зупинці значного, 70 тисячного татарського війська, яке прямувало на Черкащину і Київщину. Тому в цей день поминалися як воїни та запорізькі козаки, які обороняли наш народ за часів існування фортеці святої праведної Єлисавети, так і загиблі українські воїни сучасності. Після панахиди настоятель Благовіщенського храму запросив всіх, хто молився в церкві, на поминальну трапезу до недільної школи, яка теж носить ім’я на честь святої праведної Єлисавети.
А по її завершенню отець Євгеній з помічниками вирушив до того історичного місця, яке є фундаментом історії нашого міста, до кріпосних фортечних валів, на місце равеліна, яке носить назву на честь Предтечі і Хрестителя Господня Іоанна. Там був відслужений молебень Іоанну Хрестителю та літія по православним воїнам, загиблим при захисті Відтчизни. Також поминались і воїни, загиблі на сході нашої країни, імена яких увіковічнились на Алеї Слави в центрі фортеці святої праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя.